Yüzlerce yıl sonra tarih yazacak ama annesinin kirli çamaşırlarını temizlemek ona düştü

Sonra aradan yıllar geçti. Kelimenin tam anlamıyla dünyanın gözleri önünde büyüdü… Hem o hem de kardeşi; büyüyüp serpilmelerinin her anını milyonların önünde yaşadı. Okula gitmeleri olay oldu, her girdikleri yeni yaş olay oldu… Şimdi bu şanslı bebek artık bir yetişkin olmaya ilk adımını attı.

Son birkaç aydır da dünya gündeminin ilk sırasında. Bunun nedeni ise hem yeni yaşının büyük bir törenle kutlanması hem de üstlendiği zorunlu görev.

AİLESİNİN AYDINLIK YÜZÜ
Yukarıda anlattığımız İspanya’nın son dönemde güzelliği ile dikkat çeken prensesi Leonor. Babası Felipe’den sonra tahtın ilk sıradaki varisi olan Leonor, geçen ekim ayında 18 yaşına girdi. Onun artık bir yetişkin olması da ülke çapında büyük törenlerle kutlandı.

Fakat ondan önce Leonor’un çok ön plana çıkmasının belli bir nedeni vardı. Genç kız ailesinin bütün üyeleri gibi askerlik görevini yapmaya başladı.

Tıpkı dedesi eski kral Juan Carlos ve babası Felipe gibi aynı akademide eğitim gören Prenses Letizia’nın bu görevi sürüyor.

Leonor, geçtiğimiz günlerde Pirene Dağları’ndaki eğitimi sırasında görüntülendi. Sert kış koşullarına uygun kıyafetleri içindeki Prenses’in hiç zorlanmaması, arkadaşlarıyla gösterdiği uyum ve neşeli tavırları da dikkat çekti.

LEONOR GÖRÜNDÜ, SÖYLENTİLER BAŞLADI
Aslında Leonor her zaman ilgi çeken bir genç kuşak kraliyet ailesi üyesi. Ama onun askerlik eğitimi sırasında Pireneler’de üstlendiği görevin görüntülerinin hiç vakit geçirmeden basına servis edilmesi de bazı söylentilere yol açtı.

Daha doğrusu Leonor hakkında uzun süredir konuşulanlar bir kez daha gündeme geldi. Çünkü ailesiyle ilgili ne zaman olumsuz bir gelişme olsa Leonor ön plana çıkarılıyor.

Hatta birçok kişiye göre son dönemde ailesinin sarsılan imajını toparlama görevi omuzlarına yüklenen kişi Leonor.

Önceleri dedesi eski Kral Juan Carlos’un yarattığı kara para aklama skandalı ve sayısız ihanet söylentilerinin aile üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak amacıyla genç prenses babası Felipe ile birlikte ön plana çıkarılıyordu.

Son dönemde ise bu kez annesi Letizia ile ilgili ihanet söylentilerinin dünyaya yayılmasından sonra Leonor bir kez daha ön plana çıktı.

İşte bu yüzden de Leonor’un askerlik pozlarının annesiyle ilgili dudak uçuklatan iddiaların ardından gelmesi dikkat çekti. 

ANNESİYLE İLGİLİ SÖYLENTİLER DUDAK UÇUKLATTI
İspanya Kraliçesi Letizia yani Leonor’un annesi geçtiğimiz iki hafta boyunca eşine çok rastlanmayan bir takım söylentilerle gündemdeydi.

Eski sevgilisi ve aynı zamanda kız kardeşinin eski kocası olan iş insanı Jaime del Burgo’nun ileri sürdüğüne göre Letizia; kocası Felipe’yi kendisiyle aldattı.

Aslında del Burgo ile Letizia’nın ilişkisi ikisinin de gençlik yıllarına dayanıyordu. İş insanını iddiasına göre Letizia ile ikisi sevgiliydi. Sonra Letizia, Felipe ile evlendi ve onu terk etti.

Bunun ardından da del Burgo, Letizia’nın kardeşi Telma ile kısa bir evlilik yaptı. Fakat evliliği sırasında da eski sevgilisiyle görüşmeyi sürdürdü.

AİLE YİNE ESKİSİ GİBİ
Bu arada Lezitia’nın kocasını daha önce de aldattığı hatta bu yüzden bir süre küçük kızlarını görmesine bile izin verilmediği söylentileri dolaştı.

Tabii ki bütün bunlara İspanyol kraliyet ailesinden yanıt gelmedi. Letizia ile Felipe resmi görevlerini her zamanki gibi sürdürüyor.

Bütün bu dudak uçuklatan iddiaların üzerine Leonor’un fotoğraflarının yayılması “İspanyol kraliyet ailesi ortamı güzel prenses sayesinde yumuşatmaya, dikkatleri dağıtmaya çalışıyor” yorumlarına neden oldu.

?

Leonor günü gelip tahta geçtiğinde adını da tarihe yazdıracak. Bunun nedeni de genç kızın ülkesinin tarihinde 150 yılı aşkın bir süre sonra ilk hükümdar kraliçe unvanı taşıyacak olması. Yani bugünkü Danimarka Kraliçesi Margrethe’nin ‘gerçek kraliçe’ olarak anıldığı gibi Leonor da evlilik yoluyla değil tahtı babasından alan kraliçe olacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x