Yabancı Dil Problemi Olanlar Buraya: Google “Arama” Üzerinden Kullanıcılara Ücretsiz İngilizce Eğitimi Verecek

ABD merkezli internet devi Google, yakında yayınlayacağı güncelleme ile beraber ‘aramalar’ kısmı üzerinden kullanıcılarına İngilizce eğitimi verecek.

Detaylar ?

Kaynak: https://blog.research.google/2023/10/…

Teknoloji devi Google, yakın zamanda yabancı dil bilgisini geliştirmek isteyen kullanıcılar için yeni bir projeye imza atacak.

Şirket, ünlü arama motoru adına yayınlayacağı yeni güncellemesi ile beraber internet üzerinden basitleştirilmiş İngilizce eğitimleri vermeye başlayacak.

İngilizce öğrenimi sırasında sıkça yapılan dil pratiklerini arama motoru üzerinden oyunlaştıracak firma, kullanıcılar için hem yazılı hem de sesli pratik beceri oyunları sunacak.

Google kullanıcıları, internette arattığı İngilizce cümlelere göre farklılaşan pratik cümlelerle ve bazı gramer soruları sayesinde dilini geliştirecek.

İnternet devi, önümüzdeki haftalarda hayata geçireceği yeni dil öğrenim araçlarını ilk etapta Arjantin, Kolombiya, Hindistan (Hintçe), Endonezya, Meksika ve Venezuela’daki Android cihaz sahiplerinin kullanımına sunacak.

Ünlü şirket, ilerleyen süreçte ise dil eğitim projesini yeni ülkeler ve yeni dillerle genişletecek.

Şimdilik yeni projesi hakkında ek bir detay sunmayan Google, konu ile ilgili yaptığı açıklamada dil öğreniminin önemine vurgu yaptı.

‘Bir dil öğrenmek kişinin hayatında yeni fırsatlar yaratabilir. İnsanların farklı kültürlerden insanlarla bağlantı kurmasına, dünyayı gezmesine ve kariyerlerini ilerletmesine yardımcı olabilir. Sadece İngilizceyi dünya çapında 1,5 milyar kişinin öğrenmeye çalıştığı tahmin ediliyor. Yeni bir dilde yeterlilik elde etmek zor ve birçok öğrenci, konuşma pratiği yapma ve bu konuda geri bildirim alma fırsatının olmamasını, öğrenmelerinin önündeki en büyük engel olarak görüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x