NFT Satışları Mart Ayında Yüzde 31 Düştü

İstatistiklere göre, Mart ayındaki NFT satışları bir önceki aya oranla yüzde 31 azalarak 882,89 milyon dolara düştü.

Mart ayında alıcıların ve işlem sayılarının azalmasıyla, NFT satışları Şubat ayına göre yüzde 31 oranında düşüş yaşadı. Şubat ayında 1,03 milyar dolar seviyesine ulaşan NFT satışları, Mart ayında 882,89 milyon dolar seviyesinde kaldı. Açıklanan istatistiklere göre bu satışların 537,89 milyon doları Ethereum blok zincirinde gerçekleşti ve Ethereum blok zinciri Mart ayı satışlarında yüzde 60’ın üzerinde bir oranla hakimiyet sağladı.

En Çok Satanlar Belli Oldu

CryptoslamIo’nun 31 Mart 2023’te paylaştığı verilere göre, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Cryptopunks NFT koleksiyonlarını Otherdeed, MG Land ve Degods takip etti.

Otherdeed 29,20 milyon dolarlık bir satışa imza atarken, MG Land 25.71 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdi. İlk on NFT koleksiyonu arasında yer alan Degods, Şubat ayına kıyasla yüzde 70.53’lük bir satış artışı yaşadı. Mart ayı içerisinde satışlarında artış görülen diğer önemli koleksiyonlar arasında Y00ts, Claynosaurz ve Whiko NFT yer aldı.

Bu ayın en pahalı NFT satışını 704 milyon dolara Azimuth Points gerçekleştirirken, onu 689 milyon dolar fiyata satılan Bored Ape Yacht Club (BAYC) takip etti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir