Kripto Paralara Tasfiye Operasyonu: 173 Milyon Dolar!

Bitcoin (BTC), 2022 Yılının Haziran ayından sonra yeniden 30.000 dolara ulaşarak birçok kripto verisini derinden etkiledi.

Son haftalardaki darbelere rağmen yükseliş yönlü ilerleyen BTC, 30.425 doları test ederek tasfiye verilerini sarstı. Birçok altcoin’de yüksek oranda tasfiye değerleri gözükürken, asıl fiyat hareketinin BTC’den gelmesi büyük yankı yarattı. Ayrıca gerçekleşen tasfiye işlemlerinin yüzde 77 oranda “short” işlemler olması, kripto piyasasının yükseliş şiddetini gösteren bir veri oldu.

Haberin yazımı itibariyle 30.000 dolar fiyatında seyreden BTC, adeta pimi çekilmiş bomba gibi. Bu değerlerde kalıcılık, anlık olarak fiyatı yakın zamanlı uç noktalara taşıyabilir. Başlayabilecek satış dalgası ise, kısa sürede fiyatı 28.000 dolara çekebilir. Budurumlar tasfiye oranları yeniden sarsacaktır.

Bitcoin’de (BTC) Tasfiye Değeri 100 Milyon Doları Geçti!

Son 24 saatlik zaman dilimi ele alındığında, yaklaşık olarak 3.056 BTC (107,15 milyon dolar) işleminin tasfiye olduğu karşımıza çıkıyor. BTC’den sonraki en büyük tasfiye ise, kripto paraların bir diğer lideri olan ETH’de görüldü. Yaklaşık olarak 15.090 ETH’nin (28,99 milyon dolar) tasfiye olması, altcoin’ler içinde büyük tehlikeyi beraberinde getirdi.

Piyasanın yükselişinden sonra birçok kripto verisi derinden etkilenirken, “short” taraflı işlemde olan kripto yatırımcılarında daha fazla hareketlilik gözlemlendi. Gelen bu verilerden sonra gözler BTC’ye çevrildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir