Kanser hastası vali 63 gün sonra deprem bölgesinden ayrılıyor

CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk’ün yayınladığı haber sonrasında durumunu tüm Türkiye tarafından öğrenilen Denizli Valisi Ali Fuat Atik depremin ilk günlerinden itibaren kemoterapi ilacıyla bölgede görev yaptı. Kolon kanseri hastası Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 63 gün sonra Hatay’dan ayrılıyor.

DOKTORLARININ UYARILARINI DİNLEMEDEN GÖREV YAPTI

Depremin yaşandığı ilk andan bu yana bölgede görev yapıp depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışan Denizli Valisi Ali Fuat Atik, bir süredir kanserle mücadele ediyor. Deprem bölgesinde konteynerde kalan, sahada depremzedelerin dertlerini dinleyip çözüm bulan Ali Fuat Atik, doktorların tüm uyarılarına rağmen Hatay’dan ayrılmıyordu. Hatta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Denizli’ye dönmesi için defalarca ricada bulunmuş. Ancak Vali “Ben burada iyiyim” deyip devam etmişti.

‘ASIL BÖYLE BIRAKIP GİDERSEM ÖLÜRÜM’

Vali Atik, sadece arada bir Adana’ya gidip kemoterapi alıyor, sonra yine Hatay’a dönüp boynundan vücuduna bağlı ilaç şişesiyle görevine devam ediyor. Hatta zaman zaman Adana’ya da gidemiyor ve kaldığı konteynerde kemoterapi alıyor. Ali Fuat Atik, “Ben buraları böyle bırakıp gitmem, gidemem. Ben vatandaşlarıma bir parça olsun yardım edince iyileşiyorum. Böyle bir zamanda asla buraları terk edemem. Asıl böyle bırakıp gidersem ölürüm” demişti.

TEDAVİ SÜRECİNİ DEPREM BÖLGESİNDE TAMAMLADI

Vali Atik için Hatay’daki görevinin sonuna gelindi. Hatay’dan ayrılmadan önce bir kez daha Fulya Öztürk ile bir araya gelen Ali Fuat Atik, hastalığı ve bu süreç hakkında konuştu.

6 Şubat’ta meydana gelen depremde Hatay’a koordinatör vali olarak atanan Atik, “Gayet iyiyim, tedavi sürecimi burada tamamladım. Her şey iyi gitti. Görevimi yarın meslektaşıma devrettikten sonra Denizli’ye doğru yola çıkacağım. Asli görevime orada devam edeceğim. Fakat kalbim hep bu şehirde olacak.” dedi.

Ameliyatın detaylarını aktaran Atik, “Ameliyatı yapacak hocam İstanbul’da. Doktorum, “Ameliyat edelim, bu işi bitirelim” dedi. Bundan sonra ki ömrümüzün kalanıyla inşallah sağlıklı yaşayacağım” dedi.

99 DEPREMİNİN TANIĞI

99 depreminin tanığı olduğunu belirten Vali Atik, “O anki olaylara şahitlik ettim. O dönemde depremzede tanımlama ifadesi olarak bunun halktaki karşılığını biliyorum. Devleti vatandaşımızın sahada görmesinin ne demek olduğunu bildiğim için burada kalmamı sağlayan en önemli motivasyon buydu.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber: Deprem bölgesinde çalışmak için hastalığını gizleyen vali Ali Fuat Atik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir