İftar menüleri 2023: 6. Gün iftar menüsü

Ramazan ayının heyecanı tüm iftar sofralarında durmaksızın artarak devam ediyor. Sizleri iftara ne pişirsem düşüncesinden kurtarmak için hazırladığımız iftar menülerimiz ile yardımınıza koşmaya devam ediyoruz.

Altıncı gün iftar menümüzde, protein açısından zengin ve doyurucu bir çorbayla başlangıç yapıyoruz. Hemen ardından herkes tarafından sevilen bir ana yemek ve yanına tabak tabak yedirecek bir eşlikçi ile devam ediyoruz. Son olarak bu sefer menümüzü tatlı ile değil de menüyü tamamlayacak bir çeşit salata meze ile bitiriyoruz.

İşte sizler için hazırladığımız Ramazan ayının altıncı gün iftar menüsü…

6.GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Yoğurt çorbası,
  • Tavuk şinitzel,
  • Salçalı spagetti,
  • Amerikan salatası

YOĞURT ÇORBASIİftar menümüze yoğurt çorbasıyla her mevsim ve her sofraya uyan bir başlangıç yapıyoruz. Besleyici ve doyurucu olan yoğurt çorbasını daha pratik olması için dilerseniz bir gün önceden artan pirinç pilavını kullanarak da yapabilirsiniz.

Serin bir başlangıç: Yoğurt çorbası tarifi

TAVUK ŞİNİTZELDışının çıtırtısı, içinin yumuşaklığı ile her lokmada ağızda bıraktığı enfes tat ile tavuğun en lezzetli tariflerinden bir tanesi! Tavuk severler bu tarifi mutlaka denemeli!

Lokum gibi: Tavuk şinitzel tarifi

SALÇALI SPAGETTİTavuk şinitzelin yanına en çok yakışacak, tadıyla bizi çocukluğumuza götürecek salçalı spagetti tarifi ile devam ediyoruz.

Anne eli değmiş gibi: Salçalı spagetti tarifi

AMERİKAN SALATASITavuk şinitzel ve salçalı spagettinin yanına en yakışan şeylerden biri ferah bir salata olmalıydı. Klasik salata tariflerinde ziyade yoğurt ve mayonez ile lezzetlendirilen Amerikan salatası ile altıncı gün iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

Sebzelerin en lezzetli hali: Amerikan salatası tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir