Ece Ronay’ın Şiddet Açıklamalarına Eski Eşi Mehmet Bilir’den İlk Cevap Geldi: “Şakalaşıyorduk”

Şarkıcı ve sosyal medya fenomeni olarak tanıdığımız Ece Ronay, gündeme tüyler ürperten bir konu ile geldi. Geçtiğimiz aylarda boşanan Ronay, eski eşi Mehmet Bilir’in kendisini rahatsız ettiğini dile getirdi. Bu açıklamayı yaptığı esnada evlilikleri sırasında şiddet gördüğüne dair görüntüler paylaştı. Eski eş Mehmet Bilir’den ise konu hakkında ilk açıklama geldi.

Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı olan Ece Ronay, özel hayatında yaşadığı sorunlarla magazin gündeminde tanınan isimlerden biri.

TikTok’ta 4.1 milyon, Instagram’da ise 1,5 milyon takipçisi olan Ece Ronay; Karpuz, Şiki Şiki ve Baba Yorgun gibi şarkılarıyla akıllara kazındı.

Kendisinin asıl bu denli konuşulmasının ve gündemde yer edinmesinin sebeplerinden bir tanesi ise geçtiğimiz yıllarda Mehmet Ali Erbil tarafından taciz edildiğini söylemesi olmuştu.

Ece Ronay’ın Karpuz isimli şarkısının klibi için bir araya gelen ikili, taciz iddialarıyla magazine bomba gibi oturmuştu. Mehmet Ali Erbil’in kendisine ilginç ithamlarda ve isteklerde bulunduğu yazışmaları paylaşan Ece Ronay’ın bu olayına bir de o dönem nişanlı olduğu Mehmet Bilir dahil olmuştu. Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil’in yanında olan ve onunla video çeken nişanlısına sinirlenerek, tek kalemde silmişti.

Fakat yine de ayrılıkları uzun sürmemişti.

Yalnızca ailelerinin ve arkadaşlarının katıldığı sade bir nikahla evlenmişlerdi. Düğünü ise yazın yapacaklarını söylemişlerdi.

Evlendikleri sırada Ece Ronay’ın hamile olduğu yönünde iddialar magazinde geziniyordu hatırlarsanız.

Ece Ronay da bu iddiaları kısa bir süre sonra doğrulamış ve 8 Tmmuz 2022 oğlu Miran’ı dünyaya getirmişti.

Ronay, bu yılın Mayıs ayında ise Mehmet Bilir ile olan ilişkisini bitirme kararı aldığını açıklamıştı.

Tek celsede biten davada Ece Ronay’ın herhangi bir nafaka ya da mal talebi olmaması dikkat çekmişti. İkilinin paylaşımlarından hem boşanma sürecinde, hem boşanmanın ardından aralarının iyi olduğuna dair çıkarımlar yapılmıştı.

Fakat aradan 4 ay geçtikten sonra Ece Ronay, korkunç bir gerçeği itiraf etti.

Fenomen ismin söylediklerine göre eski eşi Mehmet Bilir, evlilikleri süresince Ece Ronay’a şiddet uyguladı. Ronay ise şimdiye kadar çocuğu için sustuğunu ifade etti. Fakat yaşadığı fiziksel ve psijolojik şiddete daha fazla tahammül edemediğinin altını çizerek, ‘Başıma gelebilecek her şeyin sorumlusu eski eşimdir’ açıklamasını yaptı.

Eski eşinin ruhsatsız bir şekilde silah taşıdığını, kendisine ölüm tehditleri savurduğunu ve bu açıklamayı yapmadan daha 2 gün önce oturduğu mekanı basarak kendisine yumruk attığını söyleyen Ece Ronay, görenleri dehşete düşürdü.

Hukuksal süreci başlattığının ancak eski eşi Mehmet Bilir’in uzaklaşma kararına uymadığının açıklamasını yapan Ece Ronay, ‘Beni bu insandan kurtarın artık sesini dahi duymaya tahammülüm yok.’ dedi.

Bu olay sosyal medyaya bomba gibi düşerken, Mehmet Bilir eski eşi Ece Ronay’ın hakkında söyledikleri için ilk kez açıklama yaptı. Bu açıklamada ise “Şakalaşıyorduk” ifadeleri yer aldı.

‘Bunlar sosyal medya fenomeni olduğu için zaman zaman düşüşleri oluyor. Şimdi hepten bitmeye doğru giderken benim sırtımdan böyle bir şey yaptı. Şakalaşıyorduk, her zaman yaptığımız gibi… Şiddet uygulamadım. Karşı dava açtım.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x