CS:GO, Counter Strike 2 Sayesinde Oyuncu Rekoru Kırdı

21 Ağustos 2012’de rekabetçi FPS türünün yeni öncüsü olarak piyasaya sürülen Counter Strike: Global Offensive (CS:GO), 11 yaşını doldurmaya adım adım ilerlerken Valve, bir süredir beklenen duyuruyu gerçekleştirdi ve Source Engine 2 motoru üzerine inşa edilen Counter Strike 2, resmen duyuruldu. Üstelik tüm oyuncuların ücretsiz bir şekilde bir güncelleme olarak yayınlanacağı açıklandı.

Counter Strike 2, şu anda test aşamasında ve yalnızca ‘şanslı’ kullanıcılar, davetiye almaları halinde giriş yapabiliyorlar. Oyuncular, davetiye alıp almadıklarını ise ancak CS:GO’ya giriş yapabildiklerinde görebiliyorlar. Hal böyle olunca da CS2, CS:GO‘nun yeni bir anlık oyuncu rekoru kırmasına neden olmuş durumda. CS2 testine kabul edilip edilmediklerini merak eden oyuncular, 11 yaşındaki FPS efsanesinin yeni bir rekor kırmasını sağladılar.

Counter Strike 2’ye girmek isteyenler, CS:GO’da oyuncu rekoru kırdı

SteamDB tarafından paylaşılan verilere baktığımızda geçtiğimiz saatlerde Counter Strike: Global Offensive anlık oyuncu sayısının 1 milyon 519 bin 457‘ye ulaştığını görüyoruz. Henüz SteamDB’de CS2 için ayrı bir veri sayfası bulunmadığıdan CS2’deki oyuncu sayısının da CS:GO dahilinde olduğunu tahmin ediyoruz ancak bu konuda kesin bir bilgi bulunmuyor. Yine de haberi yazdığımız sırada CS:GO’da anlık 1,1 milyonun üzerinde oyuncu bulunduğunu söyleyelim.

Counter Strike 2 ile ilgili duyurulan her şey için aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz

Profesyonel oyuncular, Counter Strike 2 için ne dediler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir