AK Parti’de büyük kongre günü: Erdoğan’dan önemli açıklamalar!

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Hakka ve millete hizmet sevdasına gönül veren herkes bedeniyle olamasa bile kalbiyle ruhuyla sevdasıyla bu salondadır. Bu sevda ülkemizin ve millerimizin devletimizin beka mücadelesinin adı olan Cumhur İttifakı’nın sevdasıdır.

Bize haysiyetli hamiyetli asil bir millet olduğumuzu hatırlatan Şırnak’ın, Tunceli’nin, Zonguldak’ın sevdasıdır. Bu sevda Lefkoşa’dan Karadağ’a Medine’den Kazan’a kadar kader ortaklığı olan necip bir milletin sevdasıdır. 

Kuruluşundan bu güne AK Parti’nin temsilcisi olduğu davaya, yürüttüğü mücadeleye ortak olan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Cumhur ittifakındaki her bir kardeşimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Son dönemde oynanan en büyük oyunların tekmilinin birden sergilendiği 14-28 Mayıs seçimlerindeki gayretleri asla unutmayacağız.

İnşallah 31 Mart 2024 seçimlerinde Türkiye yüzyılının muştusunu cümle aleme beraber ilan etmeye hazır mıyız? 

YENİ ANAYASA MESAJI

Güven ve istikrar iklimini tahkim etmek, insanımızın refahını artırmak başta olmak üzere, milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz. Cumhuriyeti gerçek demokrasiyle kucaklaştıracak sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız.

“BİZ LGBT’Yİ TANIMIYORUZ”

Biz LGBT tanımıyoruz. Kim LGBT’yi tanıyorsa onlar beraber yürüsün. Biz Cumhur ittifakı olarak da tanımıyoruz. Siyasi, sosyal, bireysel sapkın akımları destekleyerek milli bünyemizi, aile kurumumuzu yıkmayı hedef alan sinsi faaliyetlerin kökünü kurutacağız.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

Bir gece ansızın gelebiliriz’ ikazının, vatanımızın bekasına kast eden alçakların yüreklerine saldığı korkuyu hiç eksiltmeyeceğiz.

‘AKSA TUFANI’ AÇIKLAMASI!

Orta Doğu’dan Kafkaslar’a, Balkanlar’dan Karadeniz’e bölgede akan kanın durması öncelikli gündemimizdir. Türkiye olarak bu sabah İsrail’de meydana gelen hadiseler ışığında tüm tarafları itidalle hareket ettirmeye, gerilimi daha da tırmandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz.

 
Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x